Petter Zennström 1977-78 Politisk konst

Klubbat för:

1 600 SEK

Utropspris

2 000 SEK

PETTER ZENNSTRÖM (1945-2014): (3), "Kapitalister: En Skock Galna Hundar", "Byråkrater värdelösa grisar", "Teknokraterna blinkar mot soluppgången", signerade och daterade Petter Zennström 1978 samt 1977, linoleumsnitt, ca 32x30, 30x32, 29x27,5 cm

Oramade, gulnader

536172

2018-05-01