REMBRANDT, efter, etsning

REMBRANDT, efter, etsning
REMBRANDT, efter, etsning
REMBRANDT, efter, etsning
REMBRANDT, efter, etsning
REMBRANDT, efter, etsning
REMBRANDT, efter, etsning

Klubbat för:

4 000 SEK

Utropspris

2 000 SEK

REMBRANDT, efter, Death appearing to a wedded couple from an open grave, etsning, signerad och daterad i plåten Rembrandt f. 1639, 16x13,5 cm
Litteratur: Bartsch 109
Skador: Smärre hanteringsslitage, gulnat papper

536391

2018-04-20