Lockurnor Japan
Klubbat för:
650 SEK
Utropspris
1 000 SEK
LOCKURNOR, 2 st., snarlika, porslin, Japan, 1900-talets första hälft, Imari, dekor av reserver med qilin vid pion i underglasyrblått, järnoxid samt guld, lockknopp i form av fohund, höjd ca 32 cm
En lockknopp limmad, mindre kantspricka, krackelering
536395
2018-04-21