Lockurnor Japan

Lockurnor Japan
Lockurnor Japan
Lockurnor Japan
Lockurnor Japan
Lockurnor Japan
Lockurnor Japan
Lockurnor Japan
Lockurnor Japan
Lockurnor Japan
Lockurnor Japan
Lockurnor Japan
Lockurnor Japan

Klubbat för:

650 SEK

Utropspris

1 000 SEK

LOCKURNOR, 2 st., snarlika, porslin, Japan, 1900-talets första hälft, Imari, dekor av reserver med qilin vid pion i underglasyrblått, järnoxid samt guld, lockknopp i form av fohund, höjd ca 32 cm

En lockknopp limmad, mindre kantspricka, krackelering

536395

2018-04-21