Dryckeskanna silver London 1729
Klubbat för:
11 000 SEK
Utropspris
8 000 SEK
MATTHEW E. LOFTHOUSE, dryckeskanna, silver, London 1729, närmast cylindrisk, fällock, punsad och driven dekor av godroner och kartusch, invändigt förgylld, höjd 18,5 cm, vikt 725 g
fotkanten med bucklor
livet med buckla
smärre kantbristningar
536397
2018-04-22