Dryckeskanna silver London 1729

Klubbat för:

11 000 SEK

Utropspris

8 000 SEK

MATTHEW E. LOFTHOUSE, dryckeskanna, silver, London 1729, närmast cylindrisk, fällock, punsad och driven dekor av godroner och kartusch, invändigt förgylld, höjd 18,5 cm, vikt 725 g

fotkanten med bucklor
livet med buckla
smärre kantbristningar

536397

2018-04-22