Bertil Vallien skulptur

Bertil Vallien skulptur
Bertil Vallien skulptur
Bertil Vallien skulptur
Bertil Vallien skulptur
Bertil Vallien skulptur
Bertil Vallien skulptur
Bertil Vallien skulptur
Bertil Vallien skulptur
Bertil Vallien skulptur
Bertil Vallien skulptur

Klubbat för:

1 500 SEK

3 000 SEK

BERTIL VALLIEN (f. 1938), "Headman", skulptur, Kosta Boda, glassfär med etsat ansikte i mitten på svartlaserad träsockel, signerad och numrerad Kosta Boda, B Vallien 7090336, etikettmärkt Kosta Boda, total höjd ca 20 cm

Yta med micronagg på skulpturens baksida

536472

2018-04-18