Stekfat med stekhuv England

Stekfat med stekhuv England
Stekfat med stekhuv England
Stekfat med stekhuv England
Stekfat med stekhuv England
Stekfat med stekhuv England
Stekfat med stekhuv England
Stekfat med stekhuv England
Stekfat med stekhuv England
Stekfat med stekhuv England
Stekfat med stekhuv England

Klubbat för:

2 200 SEK

Utropspris

3 000 SEK

STEKFAT med huv, 1800-talets slut, fajans och vitmetall, märkt James Dixon&Sons Sheffield, handtag i trä, total höjd 30, längd ca 50 cm

Slitage, huven med bristning och bucklor

536494

2018-04-19