Märklin dockbadrum

Märklin dockbadrum
Märklin dockbadrum
Märklin dockbadrum
Märklin dockbadrum
Märklin dockbadrum
Märklin dockbadrum
Märklin dockbadrum
Märklin dockbadrum
Märklin dockbadrum
Märklin dockbadrum
Märklin dockbadrum
Märklin dockbadrum
Märklin dockbadrum
Märklin dockbadrum

Såld för:

4 000 SEK

Utropspris

5 000 SEK

MÄRKLIN DOCKBADRUM, 1920-30-tal, nr 8599, litograferad och lackerad plåt, i kakelimitation, inredning med badkar, toalett, handfat samt dusch i porslin, längd 62 x 25 cm, höjd 32 cm

Saknar kranar och munstycken samt proppar till handfat och dusch, belysning möjligen ej original, plåt och smärre lackskador

536586

2018-10-14