Bricka och uppläggningsfat nysilver
Klubbat för:
1 100 SEK
Utropspris
1 500 SEK
BRICKA OCH UPPLÄGGNINGSFAT, försilvrad metall, 1900-talets början, brickan England, rektangulär med runda hörn, fyra tassfötter, snedgodronnerad mynningskant, två ornerade handtag, bickans mått 39x29 cm exklusive handtag, i spegeln graverat crestvapen, ovalt fat stämplat A. G. Dufva Alpacca, Stockholm omkring 1900, snedgodronnerad mynningskant, 37,5x26 cm, graverad initial på brättet
536607
2018-04-29