Pehr Hillström, oljemålning
Klubbat för:
10 500 SEK
Utropspris
10 000 SEK
PEHR HILLESTRÖM (1733-1816): "Biskop Sigurd begaf Sig till Olof Skötkonung ...". Signerad och daterad Pehr Hilleström f. 1804. Olja på duk, 42 x 52 cm.
Samtida bronserad ram.
Gulnad fernissa, något krackelerad, smärre skrapmärken.
536634
2018-04-19