Såsslevar 2 st och strösked silver 1810-tal

Klubbat för:

1 300 SEK

Utropspris

1 500 SEK

SÅSSLEVAR, 2 st., STRÖSKED, silver, svensk rund modell, en såsslev av Petter Adolf Sjöberg, Stockholm 1816, en såsslev av Johan Petter Grönvall, Stockholm 1818, strösked av Petter Wikström, Härnösand 1816, längd 16,5 cm, 19,5 cm respektive 17 cm, total vikt 135 g

slitage

536653

2018-04-29