Arne Jacobsen T-stolen
Klubbat för:
5 400 SEK
Utropspris
6 000 SEK
ARNE JACOBSEN, "T-stolen" (modell 3103), stolar, 6 st., Fritz Hansen, Danmark, 1960-tal, modellen formgiven 1957, rödmålade, kromade ben, sitthöjd ca 43 cm
Slitage, ställvis förlust av färg, plastkåpan saknas, 1 stol med svarta pluppar till benen, repor och märken
536669
2018-04-22