Arne Jacobsen T-stolen

Arne Jacobsen T-stolen
Arne Jacobsen T-stolen
Arne Jacobsen T-stolen
Arne Jacobsen T-stolen
Arne Jacobsen T-stolen
Arne Jacobsen T-stolen
Arne Jacobsen T-stolen
Arne Jacobsen T-stolen
Arne Jacobsen T-stolen
Arne Jacobsen T-stolen

Klubbat för:

5 400 SEK

Utropspris

6 000 SEK

ARNE JACOBSEN, "T-stolen" (modell 3103), stolar, 6 st., Fritz Hansen, Danmark, 1960-tal, modellen formgiven 1957, rödmålade, kromade ben, sitthöjd ca 43 cm

Slitage, ställvis förlust av färg, plastkåpan saknas, 1 stol med svarta pluppar till benen, repor och märken

536669

2018-04-22