Salvador Dalí Flordali: Pensée (Viola cogitans)
Klubbat för:
9 800 SEK
Utropspris
12 000 SEK
SALVADOR DALI (1904-1989): Flordali: Pensée (Viola cogitans), etsning, torrnål och pochoir, 1968, signerad och numrerad Dali 168/200, tryckyta 58x38,5 cm
LITTERATUR: Michler/Löpsinger 229
PROVENIENS: Inköpt av konstamlaren Sture Andesson, kallad Borstahusgreven 1971
Något gulnat blad, ej examinerad ur ram
536679
2018-04-19