Salvador Dalí Flordali: Pensée (Viola cogitans)

Klubbat för:

9 800 SEK

Utropspris

12 000 SEK

SALVADOR DALI (1904-1989): Flordali: Pensée (Viola cogitans), etsning, torrnål och pochoir, 1968, signerad och numrerad Dali 168/200, tryckyta 58x38,5 cm

LITTERATUR: Michler/Löpsinger 229
PROVENIENS: Inköpt av konstamlaren Sture Andesson, kallad Borstahusgreven 1971

Något gulnat blad, ej examinerad ur ram

536679

2018-04-19