Svensson fartygsporträtt oljemålning

Klubbat för:

4 000 SEK

Utropspris

5 000 SEK

ANUND EMANUEL SVENSSON (1859-1941): "S/S Lule", signerad och daterad A Emanuel 1913, olja på duk, ca 60x91 cm

Färgbortfall, duk med bucklor

536684

2018-04-21