Slaglåsgevär

Slaglåsgevär
Slaglåsgevär
Slaglåsgevär
Slaglåsgevär
Slaglåsgevär
Slaglåsgevär
Slaglåsgevär
Slaglåsgevär
Slaglåsgevär
Slaglåsgevär
Slaglåsgevär
Slaglåsgevär
Slaglåsgevär
Slaglåsgevär

Klubbat för:

3 000 SEK

Utropspris

1 500 SEK

SLAGLÅSGEVÄR, 1800-talets andra hälft, dubbelpipigt, damaskerade pipor, bakåtvända lås med graverad dekor, skuren halvstock med dekor av hjorthuvud, längd ca 121 cm

Slitage, stocklagning, nedslagna nipplar, laddstake saknas, hål i en pipa

536699

2018-04-19