Byrå rokoko Mathias Engström
Klubbat för:
21 000 SEK
Utropspris
25 000 SEK
BYRÅ, stockholmsarbete i rokoko, av Mathias Engström (mästare i Stockholm 1758-1797), signerad M. ENGSTRÖM samt märkt med snickarämbetets sigill, faner lagt i rombmönster, höjd 82, 80x45 cm
Skiva samtida men inte original till byrån, fanerbortfall
536779
2018-04-19