Byrå rokoko Mathias Engström

Byrå rokoko Mathias Engström
Byrå rokoko Mathias Engström
Byrå rokoko Mathias Engström
Byrå rokoko Mathias Engström
Byrå rokoko Mathias Engström
Byrå rokoko Mathias Engström
Byrå rokoko Mathias Engström
Byrå rokoko Mathias Engström
Byrå rokoko Mathias Engström
Byrå rokoko Mathias Engström
Byrå rokoko Mathias Engström
Byrå rokoko Mathias Engström
Byrå rokoko Mathias Engström
Byrå rokoko Mathias Engström
Byrå rokoko Mathias Engström
Byrå rokoko Mathias Engström
Byrå rokoko Mathias Engström
Byrå rokoko Mathias Engström
Byrå rokoko Mathias Engström
Byrå rokoko Mathias Engström

Klubbat för:

21 000 SEK

Utropspris

25 000 SEK

BYRÅ, stockholmsarbete i rokoko, av Mathias Engström (mästare i Stockholm 1758-1797), signerad M. ENGSTRÖM samt märkt med snickarämbetets sigill, faner lagt i rombmönster, höjd 82, 80x45 cm

Skiva samtida men inte original till byrån, fanerbortfall

536779

2018-04-19