Tallrik vapenporslin Wagenfelt Lagermarck
Klubbat för:
4 600 SEK
Utropspris
2 000 SEK
TALLRIK, porslin, Kina, Qianlong (1736-1795), vapenporslin med alliansvapen för ätterna Wagenfelt och Lagermarck i emaljfärg samt guld, brättet med dekor i famille rose av pioner och fleur de lisbård, diameter 23 cm
Nagg, smärre slitage
536814
2018-04-19