Tallrik vapenporslin Wagenfelt Lagermarck

Klubbat för:

4 600 SEK

Utropspris

2 000 SEK

TALLRIK, porslin, Kina, Qianlong (1736-1795), vapenporslin med alliansvapen för ätterna Wagenfelt och Lagermarck i emaljfärg samt guld, brättet med dekor i famille rose av pioner och fleur de lisbård, diameter 23 cm

Nagg, smärre slitage

536814

2018-04-19