Kaffekanna Ludwigsburg
Klubbat för:
2 200 SEK
Utropspris
1 500 SEK
KAFFEKANNA, porslin, Tyskland, 1700-tal, rokoko, Ludwigsburg Porslinsmanufaktur, polykromt bemålad, dekor av blomsterbukett samt strödda blommor, lockknopp i form av ros, märkt med tillverkare, höjd ca 22,5 cm
Lagningar
536925
2018-04-19