Bruno Liljefors
Klubbat för:
300 SEK
Utropspris
2 000 SEK
BRUNO LILJEFORS, brev ställda till Bruno Liljefors, rörande utställningar och verk, samt räkningar av inköp av konstnärsmaterial, bla Wilh.Becker, CE Fritzes Hofbokhandel, Carnegie Institute Pittsburgh, Lantbruks-,Slöjd-&Industriutställning, Göteborgs museum, utställningsskrifter, osignerad skiss mm
Skador, fläckar
536932
2018-04-19