Johan Andersson Starin bägare silver

Klubbat för:

1 500 SEK

2 000 SEK

JOHAN ANDERSSON STARIN, bägare, silver, invändigt förgylld, graverad dekor, stämplat, JAS 1753 (Johan Andersson Starin, mästare i Stockholm 1723-56), höjd 9, vikt 83 g

Liv med monogram, mindre bucklor

536982

2018-04-19