Johan Andersson Starin bägare silver
Klubbat för:
1 500 SEK
2 000 SEK
JOHAN ANDERSSON STARIN, bägare, silver, invändigt förgylld, graverad dekor, stämplat, JAS 1753 (Johan Andersson Starin, mästare i Stockholm 1723-56), höjd 9, vikt 83 g
Liv med monogram, mindre bucklor
536982
2018-04-19