Huggare flottan m/1885 Vapen
Klubbat för:
1 300 SEK
Utropspris
1 500 SEK
HUGGARE, flottan, m/1885 för underofficer, nummerriktig 670, portapé, klinga med blodränna stämplad E. Svalling Eskilstuna, balja i svärtat läder med beslag i mässing numrerad, längd 68 cm
Slitage. Baljan med stukning
536985
2018-10-22