Tapio Wirkkala Ultima Thule glasservis

Klubbat för:

2 400 SEK

Utropspris

2 500 SEK

TAPIO WIRKKALA, "Ultima Thule," glasservis, 40 dlr, Iittala, bestående av: 9 whiskyglas, 13 selterglas, 10 snappsglas, 8 ölglas och 1 vattenkanna, höjd ca 6-19.5 cm tillsammans med en vas av Timo Sarpaneva

Bruksslitage, några mindre nagg

537014

2018-04-24