Tapio Wirkkala Ultima Thule glasservis
Klubbat för:
2 400 SEK
Utropspris
2 500 SEK
TAPIO WIRKKALA, "Ultima Thule," glasservis, 40 dlr, Iittala, bestående av: 9 whiskyglas, 13 selterglas, 10 snappsglas, 8 ölglas och 1 vattenkanna, höjd ca 6-19.5 cm tillsammans med en vas av Timo Sarpaneva
Bruksslitage, några mindre nagg
537014
2018-04-24