Spegel med konsolbord nyrenässans

Klubbat för:

6 800 SEK

Utropspris

5 000 SEK

SPEGEL, med KONSOLBORD, 1800-talets andra hälft, nyrenässans, fanérat i mahogny, konturerad stenskiva, konsolbordet märkt CE Jonsson Snickare 1885, spegelns mått ca 225x95, konsolbordets mått höjd 42, 96x35 cm

Lös kröndel medföljer, enstaka dekorbit saknas, smärre skador

537035

2018-04-20