Sengustaviansk stol

Sengustaviansk stol
Sengustaviansk stol
Sengustaviansk stol
Sengustaviansk stol
Sengustaviansk stol
Sengustaviansk stol
Sengustaviansk stol
Sengustaviansk stol
Sengustaviansk stol
Sengustaviansk stol
Sengustaviansk stol
Sengustaviansk stol
Sengustaviansk stol
Sengustaviansk stol
Sengustaviansk stol
Sengustaviansk stol
Sengustaviansk stol
Sengustaviansk stol
Sengustaviansk stol
Sengustaviansk stol

Klubbat för:

1 500 SEK

Utropspris

2 000 SEK

STOL, 1800-talets andra hälft, sengustaviansk, vitmålad al, halmstoppad sits, skuren dekor med kannelerade ben, sitthöjd ca 45 cm

Åldersrelaterat slitage, tyget på sitsen bytt

537151

2018-04-20