Silver smycken med pyriter

Silver smycken med pyriter
Silver smycken med pyriter
Silver smycken med pyriter
Silver smycken med pyriter

Klubbat för:

750 SEK

Utropspris

1 500 SEK

BROSCHER, 5 st samt HÄNGEN, 2 st, silver med fasettslipade pyriter, inklusive: 1 brosch, blomsterformad med ametister, 1 hänge med fasettslipad rökkvarts, 1 hänge med fasettslipad sardonyx, tillsammans med 4 andra broscher och 2 kedjar, hängenshöjden, ca 4.8-7.5 cm, broscherslängden 2.8-4.8 cm, kedjarslängden 42-43 cm, totalvikt ca 73 g

Slitage, mindre repor, ställvis anlöpning, några stenar saknas

537152

2018-04-22