Skrin med smycken
Klubbat för:
1 900 SEK
Utropspris
2 500 SEK
SKRIN, 11 st, mestadels förgyllt silver, bestående av 1 armring, förgyllt silver, spänneformad, Stockholm, 1856, med justerbar storlek, 1 brosch med rosenslipad granat samt seedpärlor, 1 brosch med en lila pastesten samt 6 andra broscher, 1 hänge samt 1 par manschettknappar
Slitage, lagningar, bucklor, repor, ställvis förlust av förgyllning, ställvis förlust av emalj dekor, några seedpärlor saknas och några är skadade
537204
2018-04-22