Skrin med smycken

Skrin med smycken
Skrin med smycken
Skrin med smycken
Skrin med smycken
Skrin med smycken
Skrin med smycken
Skrin med smycken
Skrin med smycken
Skrin med smycken
Skrin med smycken
Skrin med smycken
Skrin med smycken
Skrin med smycken
Skrin med smycken
Skrin med smycken
Skrin med smycken
Skrin med smycken
Skrin med smycken
Skrin med smycken
Skrin med smycken

Klubbat för:

1 900 SEK

Utropspris

2 500 SEK

SKRIN, 11 st, mestadels förgyllt silver, bestående av 1 armring, förgyllt silver, spänneformad, Stockholm, 1856, med justerbar storlek, 1 brosch med rosenslipad granat samt seedpärlor, 1 brosch med en lila pastesten samt 6 andra broscher, 1 hänge samt 1 par manschettknappar

Slitage, lagningar, bucklor, repor, ställvis förlust av förgyllning, ställvis förlust av emalj dekor, några seedpärlor saknas och några är skadade

537204

2018-04-22