2 ringar med turmaliner
2018-04-22
537206
| Klubbat belopp | 1 900 SEK |
| Utropspris | 2 000 SEK |
RINGAR, 2 st, ring, 18k guld, med grön turmalin, ca 0.38 ct samt rosenslipade diamanter, G Dahlgren & Co, Malmö, 1932, ringstorlek 18.5, ring 14k guld med grön turmalin ca 0.21 ct med en vit pastesten samt åttkantslipade diamanter, ringstorlek 17.25, totalvikt ca 4.4 g
Slitage, mindre repor