Marcel Breuer stolar 8 st

Marcel Breuer stolar 8 st
Marcel Breuer stolar 8 st
Marcel Breuer stolar 8 st
Marcel Breuer stolar 8 st
Marcel Breuer stolar 8 st
Marcel Breuer stolar 8 st
Marcel Breuer stolar 8 st
Marcel Breuer stolar 8 st
Marcel Breuer stolar 8 st
Marcel Breuer stolar 8 st
Marcel Breuer stolar 8 st
Marcel Breuer stolar 8 st

Klubbat för:

21 000 SEK

Utropspris

6 000 SEK

MARCEL BREUER, efter, stolar, 6 st, karmstolar 1 par, 1900-talets andra hälft, märkta Made in Italy, stomme i kromat stål, rygg samt sits i bemålat trä samt rotting, sitthöjd ca 43,5 cm

Inköpta på Nordiska Galleriet under 1960-talet.

Bruksslitage, en stol med spricka i karmen, med avbruten skruv undertill

537274

2018-04-20