Evert Lundquist oljemålning

Evert Lundquist oljemålning
Evert Lundquist oljemålning
Evert Lundquist oljemålning
Evert Lundquist oljemålning
Evert Lundquist oljemålning
Evert Lundquist oljemålning
Evert Lundquist oljemålning
Evert Lundquist oljemålning

Klubbat för:

52 000 SEK

Utropspris

40 000 SEK

EVERT LUNDQUIST (1904-1994): Stilleben, monogramsignerad E. L. och på baksidan signerad och daterad Evert Lundquist 1983, olja på duk, 64x84,5 cm

PROVENIENS
Målningen är inköpt av Assar Lindbeck den 21 maj 1984 direkt av konstnären.

UTSTÄLLD
Thielska Galleriet, Stockholm, hösten 1984

537345

2018-06-18