Penselvas Kina

Penselvas Kina
Penselvas Kina
Penselvas Kina
Penselvas Kina
Penselvas Kina
Penselvas Kina
Penselvas Kina
Penselvas Kina
Penselvas Kina
Penselvas Kina

Klubbat för:

2 200 SEK

Utropspris

1 500 SEK

PENSELVAS, porslin, Kina, 1800/1900-tal, dekor med figurscen samt skrivtecken i emaljfärger, bårder i underglasyrblått samt guld, höjd ca 28,5 cm

Visst slitage, glasyrspricka

537357

2018-04-21