Vaser Kina Sancai

Vaser Kina Sancai
Vaser Kina Sancai
Vaser Kina Sancai
Vaser Kina Sancai
Vaser Kina Sancai
Vaser Kina Sancai
Vaser Kina Sancai
Vaser Kina Sancai

Klubbat för:

1 000 SEK

Arviointi

2 000 SEK

Kuvaus

VASER, 1 par, porslin, Kina, 1900-tal, sancaiglasyr, dekor av parställda kejsardrakar med den brinnande pärlan, botten med Kangxis sex karaktärers märke, höjd ca 24 cm

Kuntoraportti

En med nagg

537426

Päivämäärä:

2018-04-22