Johan Petter Hedman sockerskål med lock silver

Klubbat för:

2 000 SEK

2 500 SEK

JOHAN PETTER HEDMAN, sockerskål med lock, silver, på tassfötter, godronnerat liv, lockknopp i form av delfiner, delvis graverad dekor, stämplad IPH Norrköping 1839 (Johan Petter Hedman mästare Norrköping 1830-1849), höjd 27 cm, vikt ca 604 g

Gravyr, bruksslitage

537571

2018-04-21