Orientmatta semiantik Ghom

Orientmatta semiantik Ghom
Orientmatta semiantik Ghom
Orientmatta semiantik Ghom
Orientmatta semiantik Ghom
Orientmatta semiantik Ghom
Orientmatta semiantik Ghom
Orientmatta semiantik Ghom
Orientmatta semiantik Ghom
Orientmatta semiantik Ghom
Orientmatta semiantik Ghom
Orientmatta semiantik Ghom
Orientmatta semiantik Ghom

Klubbat för:

10 500 SEK

Utropspris

12 000 SEK

ORIENTMATTA, Ghom, semiantik 1930-tal, mönster i William Morris anda och Art & Craft-design, 220x140 cm

För frågor och konditionsrapport kontakta ulrica.tillander@auktionsverket.se

Lagning, lite färgfällningar, något skev, smärre slitage, några få äldre malskador

537929

2018-06-18