Sjömanskista 1800-tal
Klubbat för:
850 SEK
Utropspris
1 500 SEK
SJÖMANSKISTA, 1800-tal, grönmålad, lock klätt i svarttjärad segelduk, hörnbeslag i mässing lockets insida med påskrift Carl Bergström, höjd 41, 88x42 cm
Segelduk med slitage, kompleterat hörnbeslag, nyckel saknas
537990
2018-04-24