Axel Kargel oljemålning
Klubbat för:
2 600 SEK
Utropspris
3 000 SEK
AXEL KARGEL (1896-1971), porträtt av konstnärens far, John Karlsson, olja på duk, monterad på pannå, stämplad á tergo "Minnesutställningen över Axel kargel 1973, konstnärshuset - Kalmar museum, ca 53 x 40
PROVENIENS: Axel Kargels systerson
538051
2018-04-24