Axel Kargel oljemålning

Axel Kargel oljemålning
Axel Kargel oljemålning
Axel Kargel oljemålning
Axel Kargel oljemålning
Axel Kargel oljemålning
Axel Kargel oljemålning

Klubbat för:

2 600 SEK

Utropspris

3 000 SEK

AXEL KARGEL (1896-1971), porträtt av konstnärens far, John Karlsson, olja på duk, monterad på pannå, stämplad á tergo "Minnesutställningen över Axel kargel 1973, konstnärshuset - Kalmar museum, ca 53 x 40

PROVENIENS: Axel Kargels systerson

538051

2018-04-24