Axel Kargel oljemålning

Axel Kargel oljemålning
Axel Kargel oljemålning
Axel Kargel oljemålning
Axel Kargel oljemålning
Axel Kargel oljemålning
Axel Kargel oljemålning

Klubbat för:

2 200 SEK

Utropspris

3 000 SEK

AXEL KARGEL (1896-1971), porträtt av konstnärens mor, Johanna Karlsson, signerad A Kargel, daterad 1925, olja på duk, ca 73 x 53 cm

PROVENIENS: Axel Kargels systerson

538053

2018-04-24