Axel Kargel gouache

Axel Kargel gouache
Axel Kargel gouache
Axel Kargel gouache
Axel Kargel gouache

Klubbat för:

1 900 SEK

Schätzwert

2 000 SEK

Beschreibung

AXEL KARGEL (1896-1971), porträtt av konstnärens hustru, Elsa Kargel, gouache, signerad A Kargel, daterad 1939, stämplad á tergo "Minnesutställningen över Axel kargel 1973, konstnärshuset - Kalmar museum, ca 59 x 47cm

PROVENIENS: Axel Kargels systerson

Zustandsbeschreibung

538054

2018-04-24