Richard Bergh Båtbrygga Dalarö

Klubbat för:

19 000 SEK

Utropspris

20 000 SEK

RICHARD BERGH (1858-1919): Båtbrygga Dalarö, 1880-tal, monogramsignerad RB på baksidan, olja på pannå, 30,5x20 cm

PROVENIENS
Fru Maja Bergh-Holtermann (1899-1993), konstnärens dotter
därefter i arv fram till nuvarande ägare

538210

2018-06-18