Richard Bergh Båtbrygga Dalarö
Klubbat för:
19 000 SEK
Utropspris
20 000 SEK
RICHARD BERGH (1858-1919): Båtbrygga Dalarö, 1880-tal, monogramsignerad RB på baksidan, olja på pannå, 30,5x20 cm
PROVENIENS
Fru Maja Bergh-Holtermann (1899-1993), konstnärens dotter
därefter i arv fram till nuvarande ägare
538210
2018-06-18