Otto Schultz fåtölj
Klubbat för:
16 500 SEK
Utropspris
8 000 SEK
OTTO SCHULTZ (Tyskland 1882-1907), fåtölj, 1900-talets första hälft, Boet, Göteborg, formgiven 1936, ben i betsad bok, sits, rygg och plymå klädd i blomstermöstrat plyschtyg, sitthöjd ca 49 cm
Bruksslitage, repor och märken
538246
2018-04-25