Otto Schultz fåtölj

Otto Schultz fåtölj
Otto Schultz fåtölj
Otto Schultz fåtölj
Otto Schultz fåtölj
Otto Schultz fåtölj
Otto Schultz fåtölj
Otto Schultz fåtölj
Otto Schultz fåtölj
Otto Schultz fåtölj
Otto Schultz fåtölj
Otto Schultz fåtölj
Otto Schultz fåtölj
Otto Schultz fåtölj
Otto Schultz fåtölj
Otto Schultz fåtölj
Otto Schultz fåtölj
Otto Schultz fåtölj
Otto Schultz fåtölj

Klubbat för:

16 500 SEK

Arviointi

8 000 SEK

Kuvaus

OTTO SCHULTZ (Tyskland 1882-1907), fåtölj, 1900-talets första hälft, Boet, Göteborg, formgiven 1936, ben i betsad bok, sits, rygg och plymå klädd i blomstermöstrat plyschtyg, sitthöjd ca 49 cm

Kuntoraportti

Bruksslitage, repor och märken

538246

Päivämäärä:

2018-04-25