Kolonner, 1800-tal

Kolonner, 1800-tal
Kolonner, 1800-tal
Kolonner, 1800-tal
Kolonner, 1800-tal
Kolonner, 1800-tal
Kolonner, 1800-tal
Kolonner, 1800-tal
Kolonner, 1800-tal
Kolonner, 1800-tal
Kolonner, 1800-tal
Kolonner, 1800-tal
Kolonner, 1800-tal

Klubbat för:

27 000 SEK

Utropspris

30 000 SEK

KOLONNER, ett par, gustavianskstil, 1800-tal, träskuren dekor, kannelerade pelare med kvadratisk bas, marmorerade, höjd 95,5, diameter 38, 48 x 48 cm

För konditionsrapport kontakta markus.anderzon@auktionsverket.se

Slitage, smärre skador och torrsprickor

538324

2018-06-18