Trädgårdsurna, 1800-talets tredje kvartal

Klubbat för:

16 000 SEK

Utropspris

20 000 SEK

TRÄDGÅRDSURNA, 1800-talets tredje kvartal, mediciform, godronnerad botten, hänklar i form av maskaroner, sidorna med emblem, grönmålat gjutjärn, postament av glaserat lergods, höjd 127,5, diameter 50 cm

För konditionsrapport kontakta markus.anderzon@auktionsverket.se

Slitage, färgbortfall, postament med nagg

538332

2018-06-18