Trädgårdsurna, 1800-talets tredje kvartal
Klubbat för:
16 000 SEK
Utropspris
20 000 SEK
TRÄDGÅRDSURNA, 1800-talets tredje kvartal, mediciform, godronnerad botten, hänklar i form av maskaroner, sidorna med emblem, grönmålat gjutjärn, postament av glaserat lergods, höjd 127,5, diameter 50 cm
För konditionsrapport kontakta markus.anderzon@auktionsverket.se
Slitage, färgbortfall, postament med nagg
538332
2018-06-18