Carl Malmsten fåtölj
Klubbat för:
3 400 SEK
Utropspris
3 000 SEK
CARL MALMSTEN, "Hemmakväll", fåtölj, OH Sjögren, 1900-talets andra hälft, klädd i blå ulltextil, ben i betsad bok, brickmärkt "Modell komponerad av Carl Malmsten" och "OH Sjögren", sitthöjd ca 42 cm
Bruksslitage, enstaka märken på benen, slitna knappar
538333
2018-04-25