Halsband Egypten

Halsband Egypten
Halsband Egypten
Halsband Egypten
Halsband Egypten
Halsband Egypten
Halsband Egypten
Halsband Egypten
Halsband Egypten
Halsband Egypten
Halsband Egypten

Klubbat för:

1 500 SEK

Utropspris

2 000 SEK

HALSBAND, Egypten, Nya riket (ca 1550-1070 f Kr), glaserat lergods, senare tråd, längd ca 60 cm

Proveniens: Inköpt i Egypten på 1950-talet

Jordfynd

538403

2018-04-25