Carl Malmsten soffbord
Klubbat för:
1 000 SEK
Utropspris
2 000 SEK
CARL MALMSTEN, "Ovalen", soffbord, 1900-talets andra hälft, skivan fanérad i valnöt, ben och underrede i massiv valnöt, brickmärk "Möbel komponerad av Carl Malmsten", höjd ca 60 cm, ca 120x86 cm
Fläckar i skivan, bruksslitage
538409
2018-04-25